Витрата пелетів для топки на добу

Паливні пелети – новий матеріал, здатний замінити дрова та інше тверде паливо. Завдяки високим експлуатаційним якостям його використовують для обігріву приватних, громадських об’єктів. Це екологічне, енергоефективне паливо, що випускається у вигляді гранул та виготовляється із рослинної сировини. Пелети затребувані серед власників приватних будинків, громадських, промислових будівель. Щоб купити потрібну кількість пелет, потрібно правильно розрахувати витрати.

Що впливає на витрату

На витрати пелет на місяць впливає кілька факторів. При розрахунку необхідно враховувати особливості будинку, показники палива. Гранули з різної сировини відрізняються різною теплотворною здатністю. Це матеріал, призначений для використання у котлах, печах та камінах. На витрату пелет на добу, на місяць впливають такі фактори:

  • Температура обігріву. Котел можуть вмикати на мінімальний або максимальний режим опалення. Через це кількість палива, що спалюється, при горінні буде помітно відрізнятися. Якщо заміський будинок побудований у північних районах, на обігрів потрібно більше пелет.
  • Особливості будівлі. Якщо втрати тепла більші, споживання палива збільшується. Тому при розрахунках звертають увагу на товщину та матеріал стін, утеплювач приватного об’єкта.
  • Особливості палива. Теплотворність дров, пелет, вугілля помітно відрізняється. Гранули (пелети) виготовляють із відходів деревообробної промисловості, сільського господарства. Особливості сировини помітно впливають параметри при згорянні.

Витрати пелет для котлів, печей можуть збільшитися через неправильне зберігання. Під час зберігання та використання необхідно забезпечити відповідні умови. Гранули вбирають вологу із повітря, тому зберігати їх потрібно в упаковці. Якщо під час виробництва використовувалися неякісні матеріали, це зменшить кількість теплоти. Тому яка витрата пелет буде при покупці тих чи інших біоматеріалів, розраховується приблизно.

raskhod-pelletov-dlya-topki-v-sutki-blog-1

Витрата на добу

Почати потрібно з розрахунку добової витрати пелетів. Отриманий результат множиться на кількість днів, коли працює котел. Потрібно дізнатися, скільки теплової енергії виділяється під час спалювання. Показник залежить від вихідної сировини, використаної для виготовлення гранул. Так, 1 кг пелет із деревини виділяє 4100 ккал (4,7 кВт), а з лушпиння соняшника – 4320 ккал (5,0 кВт).

Наприклад, потрібно зробити розрахунок споживання біопалива для будинку площею 200 м2. Власники планують використати дерев’яні гранули. Потрібно розрахувати кількість палива, яке витрачається для отримання 1 кВт потужності:

1 кг * 1 кВт/4,7 кВт = 0,21 кг

Це приблизно кількість палива, яке використовується для отримання потужності в кіловат. Варто розглянути приклад точного розрахунку:

  • При висоті стель у приміщенні до 3 м необхідно витратити близько 0,1 кВт тепла на годину. Цього достатньо, щоб підтримувати комфортний мікроклімат для квадратного метра площі.
  • Витрата розраховується так: 0,21 кг/кВт * 0,1 кВт/(год*кв. м) = 0,02 кг/(год*кв. м).
  • Для обігріву всього будинку площею 200 м² потрібно стільки біопалива: 0,02 * 200 = 4 кг / год.
  • На добу котел споживає 4*24 = 96 кг пелет.

Далі можна розрахувати кількість гранул, які необхідно витратити протягом опалювального сезону.

raskhod-pelletov-dlya-topki-v-sutki-blog-2

ККД котла

Реальна витрата може не збігатися з розрахунковим. Це трапляється, якщо не було враховано особливості роботи опалювального обладнання. ККД котлів, що працюють на твердому паливі, може помітно відрізнятись. Випускається техніка з показником 70-95%, що важливо враховувати під час розрахунку.

Так, якщо було розраховано, що за добу на опалення будинку площею 200 кв. метрів потрібно 96 кг пелет, з урахуванням ККД котла 85% (на 15% більше) виходить таке значення:

96 кг * 115% / 100% = 110,4 кг

Отриманий показник відповідає витраті за максимально низьких температур. У звичайному режимі котел споживає вдвічі менше енергоресурсів. Тому 110,4 кг ділиться на 2. За добу для підтримки потрібної температури повітря потрібно 55,2 кг гранул. Роблячи замовлення, отримані дані використовують лише як орієнтовні. Щоб отримати достатню кількість теплової енергії у сильний мороз, потрібно витратити більше біопалива. Тому бажано замовляти гранули із невеликим запасом.