Що таке пелети?

Пелети – це гранульований матеріал для обігріву приватних та промислових об’єктів. Вони виготовляються із горючих відходів переважно рослинного походження. Паливні пелети – це екологічно чиста продукція, яка має вигляд гранул циліндричної форми діаметром 6 мм та 8 мм. Матеріал використовується в твердопаливних казанах, у тому числі з автоматичною подачею. Паливо у вигляді гранул зручно зберігати та транспортувати. Тому біоматеріал, що розглядається, сьогодні затребуваний серед власників будинків, складів, господарських будівель.

chto-takoe-pellety-blog-1

Сировина для виробництва паливних пелет

Щоб розуміти, що таке пелети, потрібно більше дізнатися про процес їхнього виробництва. Гранульована фракція видавлюється під великим тиском із матриці з круглими отворами різного діаметра. Основними постачальниками біомаси для виготовлення є підприємства таких галузей:

  • Сільськогосподарський комплекс. Гранульована фракція може виготовлятися із соломи, шкаралупи, лушпиння, стебел кукурудзи тощо.
  • Деревообробна промисловість. Стружка, тирса, тріска, дошки, горбиль також використовуються для виготовлення палива. Характеристики деревних пелет визначаються породою та складом вихідного матеріалу.
  • Енергетичної та інших сфер. Пелети для опалення приватних, промислових об’єктів можуть виготовляти з торфу, вугілля, посліду, макулатури, а також іншої паливної сировини.

Не рідко виготовленням біологічного палива займаються підприємства перерахованих галузей. Це дозволяє створити безвідходне виробництво. Тому продукція коштує недорого.

Теплота спалювання

Для виготовлення паливних пелет застосовується сировина, що відповідає низці вимог. В результаті виходить біопаливо, що відповідає українським та міжнародним стандартам. Однією з найважливіших параметрів є теплота згоряння. Цей показник визначається типом, хімічним складом вихідної сировини.

Найпопулярніші види пелет для опалення:

  • із сосни – 4,73-4,95 кВт/кг;
  • дубові – 5,4 кВт/кг;
  • з лушпиння соняшника – 5,1 кВт/кг.

Деревні пелети мають низький показник зольності – не більше 0,5-0,7%. Вологість становить 7-9%. Це дозволяє використовувати деревне біопаливо для топки котлів у приватних будинках. Паливні матеріали з лушпиння соняшника мають показник зольності 2,5-4%, а вологості – до 9%. Через наявність у сировині невеликої кількості олії біопаливо застосовується для топки великих промислових котлів.

chto-takoe-pellety-blog-2

Переваги виробів

Паливо, що описується, популярне завдяки своїм позитивним якостям. Циліндричні гранули не мають тріщин на поверхні, досить щільні, не розсипаються під час транспортування. Біопаливо має приємний запах деревини.

Вагомі переваги:

  • Енергоефективність. Для опалення заміського будинку, господарської будівлі потрібно менше палива, ніж при використанні дров.
  • Низька ціна. Оскільки біоматеріал виготовляється з відходів інших виробництв, він коштує дешево.
  • Відсутність токсичних домішок. Пелети безпечні для здоров’я людини та екології.
  • При використанні в обладнанні з автоматичним поданням забезпечується зручний процес опалення великих об’єктів.
  • Вироби займають мало місця при зберіганні та транспортуванні. Це скорочує ціну доставки біопалива. Зберігати мішки або біг-беги можна в будинку на вулиці. Як сховища для пелет також підходять бункери.

Завдяки низькому показнику зольності, низької вологості при горінні практично не утворюється сажа. Очищати внутрішні поверхні опалювального обладнання набагато рідше. При покупці ви отримуєте паливо з високою тепловіддачею та довгим горінням.

Щоб зробити замовлення достатньо заповнити заявку на розрахунок вартості на сайті. Наш співробітник оперативно опрацює ваш запит, а також оформить доставку за вказаною адресою.