Що краще пелети чи брикети

Сьогодні власники приватних будинків, громадських та промислових об’єктів приділяють багато уваги вибору палива. Щоб зменшити енерговитрати, використовується екологічно чисте паливо. Пелети та брикети виготовляються з відходів сільськогосподарської, деревообробної промисловості. Біопаливо відрізняється високою енергоємністю. Пелети та брикети перевершують за всіма параметрами звичайні дрова. Але між представленими видами матеріалів є відмінності. Що краще: пелети чи брикети, потрібно дізнатися перед покупкою.

Особливості брикетів

Щоб вибрати, чим краще топити, слід розглянути особливості обох видів біопалива. Брикети ще називають євродрова. Це пояснюється високими експлуатаційними властивостями. Брикети використовуються у європейських країнах, поступово витісняють інші види палива.

Подрібнена, висушена деревина, лушпиння, сіно або інші матеріали обробляються за допомогою високого тиску. В результаті виходить біопаливо з дуже щільною структурою. Це ефективне паливо для печей, котлів, камінів. У складі сировини немає токсичних компонентів, тому євродрова відрізняються високою безпекою. Брикети відрізняються такими особливостями:

  • від євродров виділяється більше тепла, ніж від звичайних дров;
  • при використанні немає потріскування, іскріння, що підвищує безпеку;
  • спеціальна форма дозволяє зручно зберігати та транспортувати біопаливо;
  • паливо зручно завантажувати у котел незалежно від особливостей топки;
  • горіння рівномірне, тому час згоряння збільшується;
  • не потрібно часто підкидати брикети, тому що вони горять у кілька разів довше за дрова;
  • матеріал стійкий до дії вологи, але під час зберігання використовується поліетиленова плівка.

Власники приватних будинків, комерційних об’єктів вибирають брикети або пелети завдяки їхній високій теплотворній здатності. За цим показником вони досягають рівня вугілля.

chto-luchshe-pellety-ili-brikety-blog-1

Види брикетів

Вибираючи пелети, брикети чи дрова, важливо враховувати основні особливості представлених видів твердого палива. Це впливає експлуатаційні характеристики. Потрібно вибирати, які опалювальні матеріали краще використовувати для котлів, печей та камінів. Випускається кілька видів:

  • Nestro. Мають циліндричну форму. На виробництві застосовуються механічні преси. Заготівля проходить стадію випалу, набуває твердої кірки. Вологість вбирається у 10%, а зольність – 10%. При згорянні виділяється близько 4400 ккал/кг енергії.
  • RUF. Нагадують формою цеглу, що виготовляється з деревних відходів. Це тирса, стружка дуба, сосни, берези. Низькоякісна деревина, наприклад кора, не використовується для РУФ. Представлена ​​категорія біопалива має розмір 65х95х155 мм. Як сполучний компонент використовується лігнін, який виділяється при пресуванні дерева. Зольність до 1%, а вологість – до 8-10%.

Вибір залежить від особливостей котла та умов зберігання. Однією з відмінностей між брикетованими матеріалами та гранулами є процес стандартизації. До паливних гранул висувають вищі вимоги. Але зручність зберігання у брикетованого палива вища.

Особливості пелет

Вирішуючи, що вигідніше: пелети або брикети, потрібно дізнатися про якості гранульованих матеріалів. Матеріал з дерева, соломи, лушпиння соняшника та іншої сировини відрізняються високою тепловіддачею, перевершують за всіма параметрами звичайні дрова.

Гранули із рослинної сировини часто виготовляються із відходів сільськогосподарських, деревообробних підприємств. Це дозволяє виробляти товари безвідходним способом. Залежно від використаної сировини визначаються експлуатаційні характеристики гранульованого палива.

Підготовлений матеріал проходить обробку високим тиском. В результаті одержують щільний склад, який має мало повітря у структурі. Рослинні, дерев’яні, торф’яні гранули мають високу енергоємність (4-4,5 кВт енергії на 1 т). Це дозволяє використовувати їх для топки печей, твердопаливних котлів.

chto-luchshe-pellety-ili-brikety-blog-2

Характеристики пелет

Вирішуючи, що використовувати для опалення об’єкта, необхідно враховувати властивості біопалива. Пелети відрізняються рядом особливостей:

  • довжина – до 7 мм;
  • діаметр – 6 або 8 мм;
  • теплота згоряння – 4,73 кВт/kg;
  • вміст води – до 9%;
  • насипна щільність – 650 кг/м³.
  • зольність – 0,5 -0,7%;

Показник зольності залежить від вихідної сировини. Сорти з низьким відсотком золи у складі використовують для топки котлів у приватних будинках. Якщо зольність висока, біопаливо підходить для обладнання промислового об’єкту. У складі готових гранул немає токсинів. Компоненти міцно з’єднуються завдяки високому тиску.

Знаючи особливості кожного виду біопалива, необхідно розглянути їх відмінності. У кожного виду є переваги та недоліки.

Порівняння

Вибираючи паливні брикети або пелети, потрібно розглянути основні їх відмінності. Можна порівняти технічні характеристики. Основними відмінностями є наступне:

  • Вартість гранул вища. Це пояснюється їх складним виробництвом. Виготовлення гранульованого палива потребує витрат часу та матеріальних ресурсів. Тому вони коштують більше.
  • Брикетоване паливо застосовується для топки камінів, печей, котлів. Вони можуть бути використані для приготування їжі на мангалі. Гранули використовуються лише у спеціальних котлах. Опалювальне обладнання може мати автоматизовану лінію подачі гранул.
  • До складу брикетованих матеріалів висувають менш суворі вимоги. До складу можуть входити до 30% сторонніх домішок, допустимо використання кори (для деяких видів).

Варто врахувати, що при згорянні печі, котлі гранули (пелети) виділяють не менше 20 МДж/кг тепла.